W pracowni wokalnej, która integruje uzdolnione dzieci, młodzież i dorosłych wokół muzyki, zajęcia odbywają się cztery dni w tygodniu (każda z grup ma zajęcia raz w tygodniu po 45 minut). Uczestnicy warsztatów biorą udział w wielu konkursach wokalnych – gminnych, powiatowych i regionalnych.

Taniec towarzyski
Pracownia taneczna szkoli zarówno młodzież, jak i osoby dorosłe. Młodzi uczą się tańca towarzyskiego przystosowanego do występów scenicznych. Starsi natomiast mają możliwość nauki w rytmach muzyki latynoamerykańskiej, standardowej oraz współczesnej, ucząc się walca wiedeńskiego, tanga czy samby. Zajęcia integracyjne obejmują osoby niepełnosprawne i wolontariuszy, którzy wspólnie przygotowują spektakle teatralne.

Zajęcia z gliny
W zajęciach pracowni ceramicznej uczestniczą dzieci, młodzież i dorośli, doskonaląc swoje umiejętności manualne. Zajęcia z gliną są nie tylko kreatywną zabawą, ale również gimnastyką dla dłoni. Uczestnicy zajęć poznają także teorię i historię ceramiki.

W pracowni rysunku, witrażu czy fotografii nauczymy się podstaw tychże dyscyplin. Zajęcia muzyczne polegają na nauce gry na gitarze klasycznej, basowej, elektrycznej. Przeznaczone są dla osób w wieku 8-18 lat.

Dom Kultury w Gołdapi mieści się przy ul. Krótkiej 2.

/ Fot. Pixabay / CC0